ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Szklarska Poręba powrót na stronę główną
   - Galeria
   - Z lotu ptaka

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


INFORMACJA -

Karkonosze

Jest to najwyższe pasmo górskie w Sudetach, w przeszłości również górami Olbrzymymi. Od zarania dziejów stanowią naturą granicę pomiędzy Śląskiem, a Czechami. Karkonosze należą do najstarszych gór w Europie, ich owalne grzbiety świadczą o tym, że powstały w okresie tworzenia skał warstwowych. Pięknem swojego krajobrazu, ciekawą przyrodą, stosunkowo łatwym dostępem do grzbietów górskich, ściągają turystów z całego świata. Są tutaj łąki z rzadko spotykaną roślinnością, płaskowzgórza z torfowiskami, źródła, górskie strumienie, kosodrzewina i lasy. W celu ochrony tych unikalnych wartości przyrodniczych, na obszarze
5000 ha, w 1959 roku ustanowiono Karkonoski Park Narodowy. Walory naturalne i istniejaca baza turystyczna pozwalaja na uprawianie różnych form turystyki i aktywnego wypoczynku. Przez propozycję spędzenia urlopu w gospodarstwie rolnym poszerzamy tę tradycyjną formę o nowe wartości i doznania. Zapraszamy do gospodarstw agroturystycznych w Karkonoszach i Kotlinach : Jeleniogórskiej i Kamiennogórskiej.

 

GÓRY I POGÓRZE IZERSKIE


Są najdalej na zachód wysuniętym pasmem górskim w Sudetach. Głębokie pęknięcia tektoniczne oraz procesy niszczące doprowadziły do powstania czterech zasadniczych grzbietów. Mają one charakter silnie wypiętrzonych wałów o wyrównanych i rozległych wierzchowinach z charakterystycznymi skałkami. Teren gór Izerskich należy do najsłabiej zaludnionych w całych Sudetach. Całe osadnictwo skupia się na obrzeżach, z jednej strony Szklarska Poręba, a od zachodu Świeradów i Czerniawa Zdrój z zespołem uzdrowisk. Znacznie lepiej zagospodarowane jest Pogórze rozciągające się pomiędzy Nysą Łużycką a Bobrem, a przecięte na dwie części doliną Kwisy z pięknymi zaporowymi jeziorami. W Górach Izerskich znajduje się około 200 km szlaków turystycznych, które w lecie pozwalają poznać przyrodę i krajobraz, a w zimie uprawiać narciarstwo biegowe. Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego wypoczynku w izerskich gospodarstwach agroturystycznych.

Góry Kaczawskie

Są najbardziej na północ wysuniętą częścią Sudetów Zachodnich. Na zachodzie oddziela je od Gór Izerskich rzeka Bóbr z pięknym przełomami, na południu ogranicza je Kotlina Jeleniogórska, a od wschodu Nysa Szalona. Góry Kaczawskie charakteryzują się mozajkową budową, w której zawarta jest długa i złożona historia ich rozwoju geologicznego. Różnorodność podłoża skalnego, żyzność gleb i korzystny klimat pozwoliły na rozwój bogatej szaty roślinnej, co wpływa na malowniczość krajobrazu.
Góry Kaczawskie są poprzecinane gęstą siecią dróg i szlaków turystycznych, co ułatwia ich penetrację. Na Łysej Górze koło Dziwiszowa założono stacje sportów zimowych, są trzy sztucznie śnieżone trasy. Zapraszamy do pobytu i spędzenia urlopu w gospodarstwach agroturystycznych w Górach Kaczwskich.

Rudawy janowickie

Są położone pomiędzy Kotliną Jeleniogórską na północnym zachodzie, a kotliną Kamiennogórską na południowym wschodzie. Na północy przełom Bobru oddziela je od Gór Kaczawskich., a na południu graniczą z Karkonoszami. Rudawy Janowickie nie są wysokim górami, najwyższy ich szczyt – Skalnik ma 945 m. n.p.m. ale krajobrazowo można je zaliczyć do najpiękniejszych masywów w Sudetach. W całych Rudawach, a zwłaszcza w ich północnej części spotyka się liczne, okazałe skałki o fantazyjnych kształtach. Do najbardziej atrakcyjnych miejsc, chętnie odwiedzanych przez turystów, możemy zaliczyć Góry Sokole za Szwajcarką, Skalnik, ruiny zamku Bolczów i kolorowe jeziorka w Wieściszowicach. Stosunkowo łatwy dostęp dzięki dobrej sieci dróg, daje możliwość podziwiania niezwykle pięknych widoków i poznawania kulturowego dziedzictwa. Proponujemy pobyt i spędzenie urlopu w gospodarstwach agroturystycznych w ciągu całego roku.

 

Data publikacji:  0000-00-00 | licznik wyświetleń 10517
Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 15 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.040 sek.