ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Szklarska Poręba powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Atrakcje Szklarskiej Poręby - Szklarska Poręba atrakcje, Szklarska Poręba ciekawe miejsca

Atrakcje Szklarskiej Poręby [4944]

Hej! Dla wszystkich, którzy wybierają się na wypoczynek w Szklarskiej Porębie , a nie wiedzą jak spędzić swój wolny czas, polecam zobaczyć:
- Wodospad Kamieńczyk, czyli najwyższy wodospad po polskiej stronie Karkonoszy. Żeby się do niego dostać trzeba przejechać całą Szklarską. Przy wyjeździe do Jakuszyc znajduje się parking (płatny niestety). Stąd ruszamy już pieszo, czerwonym szlakiem. Droga w zasadzie jest prosta. Pierwszy jej odcinek to płaski teren, natomiast końcowy odcinek wymaga już trochę wysiłku, gdyż trzeba się wspiąć pod spore wzniesienie. Aby zobaczyć wodospad w całej okazałości trzeba zejść do kanionu. Za tę przyjemność trzeba zapłacić. W kasie biletowej otrzymuje się kask, który ma chronić, przed spadającymi z gór odłamkami skał. Widok jest naprawdę oszałamiający, więc warto wydać parę groszy, aby to zobaczyć. Czas całej wycieczki to ok 3 godziny.
- Wodospad Szklarki położony jest na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Wodospad tworzy górski potok spadający kaskada z 13 m. Można go podziwiać ze zbudowanej do tego celu betonowej platformy. Przy wodospadzie znajduje się schronisko Kochanówka. Ponieważ jest to na tyle urokliwe miejsce, że każdy chce mieć tu zrobione zdjęcie, więc żeby doczekać się na swoją kolej trzeba uzbroić się w cierpliwość. Aby wejść na teren Karkonoskiego Parku Narodowego trzeba zapłacić wstęp. Czas przemarszu i zwiedzania wodospadu to ok.1 godz.
- Krucze Skały- stąd można podziwiać najpiękniejsze widoki na Karkonosze i Śnieżkę. Na Kruczych Skałach zlokalizowany jest Park Linowy- Trollandia. Dla tych, którzy lubią poczuć trochę adrenaliny to szczerze polecam. Przygotowane są tu dwie trasy linowe o różnym stopniu trudności. Łatwiejsza trasa, zielona, jest do pokonania na wysokości od 4 do 10 m. Trudniejsza trasa, czerwona, zainstalowana jest na wysokości od 6 do 18 m nad ziemią. Fajna zabawa gwarantowana.
- Wspaniałą panoramę Karkonoszy można także podziwiać z zakrętu śmierci. Jest to bardzo ostry zakręt, prawie 180 stopni, na trasie Szklarska Poręba Świeradów Zdrój.
- Kto lubi odwiedzać miejsca owiane aura tajemniczości polecam zobaczyć "Chybotka". Jest to grupa skalna złożona z kilku bloków. Największy i najwyżej położony głaz można rozkołysać. Robi to ogromne wrażeni, ponieważ ten "kamyczek" waży z kilka ton. Według starodawnych opowieści skała ta zamykała wejście do podziemnego skarbca. Może je odkryjesz?!:-)
- Śnieżne Kotły to dwa kotły polodowcowe, wciśnięte w północne zbocza głównego grzbietu Karkonoszy, między Łabskim Szczytem a Wielkim Szyszakiem. W Wielkim Kotle znajdują się dwa Śnieżne Stawki. Kotły stanowią doskonały punkt widokowy, z którego roztacza się piękna panorama Karkonoszy, Gór Izerskich, Gór Kaczawskich, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej. Przy dobrej pogodzie można nawet podziwiać Ślężę na Przedgórzu Sudeckim.
To tylko kilka atrakcje w Szklarskiej Porębie, ale moim zdaniem tych, które powinny znaleźć jako pierwsze na liście każdego turysty, który tu przyjedzie. Radzę kupić mapa Szklarskiej Poręby  i przeanalizować szlaki turystyczne Szklarska Poręba - może się to przydać. Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego wypoczynku.

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 19 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.037 sek.