ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Szklarska Poręba powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Karpacz zdrowie - zdrowie Karpacz

Karpacz zdrowie [4031]

Karpacz i jego okolice warto odwiedzić w celach zdrowotnych. W Karpaczu i jego okolicach znajduje się kilka sanatoriów, w których można podreperować nieco swoje zdrowie oraz odpocząć. W centrum Karpacza położony jest Oœśrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Duet. Codziennie są tu przeprowadzane liczne zabiegi lecznicze, między innymi hydromasaże, masaże z akupresurą i masaże komputerowe, elektroterapia, laseroterapia oraz œwiatłolecznictwo.  Odbywa się również gimnastyka, zarówno grupowa, jak i indywidualna, a także zajęcia na siłowni.  Dużym powodzeniem cieszą się zabiegi krioterapii, czyli leczenie za pomocą niskich temperatur w specjalnych kriokomorach. Terapeuci prowadzą również UGUL – Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego. To specjalny rodzaj gimnastyki o charakterze leczniczym w stworzonych odpowiednich warunkach, która daje możliwoœć różnorodnego wykorzystania sprzętu znajdującego się w gabinecie oraz umiejętnośœci samego terapeuty. Wszystkie zabiegi odbywają się pod œścisłą kontrolą i według wskazań lekarzy. Baza zabiegowa jest naprawdę szeroka, podobnie jak zakres leczonych schorzeń. W ramach turnusów organizowane są ciekawe wycieczki piesze, zwiedzanie Karpacza i jego okolic oraz różnego rodzaju atrakcje w samym obiekcie, na przykład ogniska czy rozgrywki sportowe. Sanatoria można również znaleŸć w pobliżu Karpacza, na przykład Uzdrowisko Cieplice czy Sanatorium Agat w Jeleniej Górze.

Karpacz zdrowie to również Centrum Medyczne Karpacz (dawniej Centrum Pulmunologii i Alergologii). Podstawową specjalizacją centrum jest pulmonologia oraz alergologia. Kierowani są tu przede wszystkim chorzy z przewlekłymi chorobami układu oddechowego. Ośœrodek proponuje turnusy rehabilitacyjne pięcio lub dwunastodniowe. Jako jedyne w tej częœci Polski Centrum zajmuje się kompleksowym leczeniem mukowiscydozy. Ta placówka jest naprawę godna polecenia.

Odwiedzając Karpacz zdrowie można podreperować również w pobliskich Kowarach. Sztolnie Uranu w tej miejscowoœci słyną z niezwykłego mikroklimatu. W 1983 roku na terenie sztolni powstało inhalatorium radonowe. Radon, jeden z radioaktywnych pierwiastków wykorzystywany był w walce z alergiami, schorzeniami górnych dróg oddechowych. Leczono nim także nadciœnienie oraz choroby kobiece. Z powodu braku œrodków finansowych inhalatorium upadło, jednak mit tego miejsca jest żywy. Faktem jest, że klimat sztolni może bardzo korzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 16 (2) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.031 sek.