ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Szklarska Poręba powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Co warto zobaczyć w karkonoszach - Ciekawe miejsca w Karkonoszach

Co warto zobaczyć w karkonoszach [4715]

karkonosze , czyli Góry Olbrzymie to najwyższe pasmo górskie Sudetów. Karkonosze rozciągają się na przestrzeni blisko 70 km od Przełęczy Szklarskiej na zachodzie do Przełęczy Lubawskiej na wschodzie. W góry jedziemy po to, by po nich chodzić i zdobywać szczyty. Ale, co warto zobaczyć w Karkonoszach, oprócz samych gór?


Największą atrakcją jest oczywiście zdobycie najwyższego szczytu, czyli Śnieżki (1602 m.np.m.). Znajduje się tam obserwatorium astronomiczne. Interesującym miejscem jest Karpacz. To wspaniały górski kurort, który oferuje turystom liczne atrakcje zimą i latem. Miasteczko obfituje też w zabytki. Jednym z nich jest na przykład drewniana Świątynia Wang. Kościół ten został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII w, a następnie przeniesiony do Karpacza. Uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce.


Drugim najbardziej znanym miejscem w Karkonoszach jest Szklarska Poręba . Warto tu zobaczyć dwa górskie wodospady – Szklarki i Kamieńczyk, Muzeum Karkonoskie, Dom Carla i Gerharta Hauptmannów, Muzeum Mineralogiczne.


Poza tym będąc w Karkonoszach nie można ominąć Kruczych Skał, Śnieżnych Kotłów, schronisk górskich takich jak Samotnia czy Strzecha Akademicka. Warto też wjechać kolejką linową na Szrenicę, a nawet zwiedzić sztolnie w dawnej Kopalni Pirytu.


Co warto zwiedzić w Karkonoszach? Na to pytanie nie można po prostu odpowiedzieć tylko jednym słowem. Karkonosze mają wiele atrakcji turystycznych.

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 19 (3) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.029 sek.