ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Szklarska Poręba powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Szlaki Szklarska Poręba – „Cicha Dolina” - Szlakami Szklarskiej Poręby

Szlaki Szklarska Poręba – „Cicha Dolina” [2516]

Szlaki Szklarska Poręba bez wątpienia są malownicze, ciekawe, przyjemne, ale mogą też wiele nauczyć. Na terenie Nadleśnictwa Szklarska Poręba, w Piechowicach, znajduje się ścieżka dydaktyczno – przyrodnicza „Cicha Dolina”. Ze względu na trudność podzielono ją na dwa warianty. Kolorem czerwonym oznaczono trasę trudną, bardziej turystyczną niż edukacyjną. Zaczyna się ona przy grotach nietoperzy, a wiedzie przez Górę Sobiesz, oczko wodne i z powrotem do sztolni nietoperzy. Trasa ma ponad 4 km długości i jej pokonanie zajmuje ok. 4 godzin. Po drodze miniemy jeden przystanek dydaktyczny.
Druga trasa ma charakter typowo edukacyjny, na mapie jest oznaczona kolorem zielonym. Zaczyna się na parkingu w centrum miasta, dalej biegnie do Cichej Doliny, wzdłuż Cichego Potoku do sztolni w Cichej Dolinie. Ścieżkę pokonuje się w bardzo przyjemny sposób - idziemy wciąż przez las, słuchając śpiewu ptaków i szumu wody. Zajmie nam to ok. 3 godzin, jest to trasa łatwa, także dla rodzin z dziećmi. Nie potrzebujemy także przewodnika. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że w Cichej Dolinie w XIX wieku odkryto pozostałości dawnej huty szkła, datowanej na XIX – XV wiek.
Trasa powstała z okazji 60-lecia Lasów Dolnośląskich i 700-lecia Piechowic. Zaprojektowało ją Nadleśnictwo Szklarska Poręba oraz Urząd Miasta Piechowice.

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 19 (3) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.033 sek.