ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Szklarska Poręba powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Nowe szlaki turystyczne w Szklarskiej Porębie - Szklarska Poręba nowe szlaki turystyczne

Nowe szlaki turystyczne w Szklarskiej Porębie [1957]

W najbliższej okolicy Szklarskiej Poręby obecnie jest kilka bardzo ciekawych miejsc, które są idealne na rodzinne wędrówki. Jednym z bardzo atrakcyjnych szlaków jest szlak Waloński, który został wytyczony w 2010 roku. Jego początek jest przy koœściele cmentarnym pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej, a następnie prowadzi przez dolinę Kamieńczyka obok wodospadu Szklarki.

Niezwykle ważnym punktem na tym szlaku jest Muzeum Ziemi oraz Muzeum Wlastimila Hofmana, które są niebywałą okazją do poznania wielu eksponatów. Po zwiedzeniu muzeum na trasie mamy okazję zobaczyć niebywałą rośœlinnośœć i zwierzęta, a Złoty Widok czy Grób Karkonosza to piękne widoki. Ostatnim punktem jest Chybotek prowadzący spowrotem do Szklarskiej Poręby Dolnej.

Drugim niezwykle interesującym szlakiem jest z pewnoœcią Magiczny Szlak Ducha Gór, który jest tajemniczy i owiany legendą. Jak głosi legenda Duch Gór – inaczej nazywany Karkonosz lub Liczyrzepa – pilnuje przyrody i skarbów ukrytych w gęstwinie lasów.

Trasa Ducha Gór jest pełna atrakcji i można na niej zobaczyć najciekawsze zakątki Szklarskiej Poręby. Wszyscy z pewnośœcią zachwycą się granitowymi  głazami z płaskorzeŸbami, które wykonał artysta pochodzący z tych okolic. Twórczoœć Macieja Wokana zachwyca i sprawia, że jest to dodatkowy punkt, który jest wart uwagi na tej trasie. Podczas wędrówki tą śœcieżką można wziść udział w zabawie „poszukiwacze Skarbów” polegającej na odnalezieniu wszystkich znaków jakie zostały ukryte przez Macieja Wokana. To idealny pomysł na spędzenie dnia z dziećmi i zachęcenia ich do poszukiwania różnych znaków. Doskonała atrakcja dla całej rodziny.

Kolejnym niezwykle ciekawym szlakiem jest Œścieżka Czarownic, która zapewnia wiele emocji i zapieraąšcych dech w piersiach widoków. śŒcieżka Czarownic jest bardzo długą trasą, a jej przebycie zajmuje około dziesięciu godzin. Jest to długa trasa, która pozwala zobaczyć urokliwe miejsca Karkonoszy oraz Gór Izerskich. Początek tej doœćś trudnej do przebycia trasy znajduje się przy Muzeum Hauptmannów, a przystanków na trasie jest aż dziesięć.

Planując urlop warto uwzględnić nowe szlaki turystyczne w Szklarskiej Porębie, które są nie tylko piękne, ale też pełne różnych niespodzianek i atrakcji.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 14 (2) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.031 sek.