ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Szklarska Poręba powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Kolej Izerska - Kolej w Izerach

Kolej Izerska [2364]

Początki kolei Izerskiej w Szklarskiej Porębie sięgają roku 1888, kiedy to ogłoszono ustawę o budowie kolei Jelenia Góra – Piechowice. Budowa trwała kilka lat po czym kolej była duża atrakcją oraz wygodą.

W 2010 roku po ponad 65 latach nieużytkowania ponownie uruchomiono tę linię kolejową. Jest to jedna z najciekawszych linii kolejowych w naszym kraju, a tabor to kilka ciekawych parowozów, lokomotyw spalinowych oraz wagonów osobowych i towarowych.

Kolej Izerska prowadzi od Szklarskiej Poręby do Korenova, a na przejechanie tej trasy potrzeba około 40 do 45 minut czasu. To œświetna okazja, aby zwiedzić to zagraniczne miasteczko i mieszczące się w nim muzeum kolei zębatej. W muzeum można podziwiać fotografie sprzed ponad stu lat, kiedy kolej była przez cały czas używana. To również okazja, aby pozwiedzać najbliższą okolicę tego pięknego czeskiego miasteczka. Czeskie Karkonosze są równe piękne jak te po naszej stronie, zatem to idealny sposób, aby po raz kolejny podziwiać niezwykłe widoki i cieszyć oczy górską naturą.

Kolej żelazna cieszy się bardzo dużą popularnoœcią zarówno po naszej stronie granicy jak i po stronie Czeskiej. Niezwykłe widoki są dużą atrakcją zarówno latem, gdy drzewa są pełne zieleni, ptaki œśpiewają, a zwierzęta kryją się gęstwinie traw i krzewów. Jesienią można podziwiać tysiące kolorów, a w zimie ośœnieżone krzewy i czapy œśniegu na drzewach. Takie widoki zapewniają wiele wrażeń i niezapomniane chwile.

Ta międzynarodową trasa jest pełna górskich szczytów, skał oraz roœślin i zwierząt, które nie zwracają uwagi na mknący obok nich pociąg. Bilety można kupić zarówno na zwykłe przejazdy jak i wybrać opcję turystyczną. Jeśœli mamy możliwoœść to warto przejechać się koleją Izerską i zobaczyć z okien pociągu jak piękne są nasze góry oraz Karkonosze po czeskiej stronie z okna pociągu. Ta niezwykła kolej to długa historia i widoki jakich nie można zapomnieć. Wycieczka koleją Izerską może być doskonałym dniem na odpoczynek od długich wędrówek po górach. Taka wycieczka z cała pewnoœcią spodoba się dzieciom i będzie dawką nowych wrażeń.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 17 (2) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.038 sek.