ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Szklarska Poręba powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Bieg Piastów w Jakuszycach - Jakuszyce Bieg Piastów

Bieg Piastów w Jakuszycach [2726]

Od 1976 roku w Jakuszycach odbywa się Bieg Piastów, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnoœcią. Początkowo startowało w tym biegu około pół tysiąca osób, by na przestrzeni lat nabrać dużego rozpędu.  Obecnie udział w tym wyjątkowym biegu narciarskim biorą osoby w różnym wieku z kraju oraz zagranicy, a ich liczba przekracza szeœć tysięcy uczestników. Organizatorem tej niesamowitej imprezy jest Stowarzyszenie Bieg Piastów, które nadaje cel oraz charakter temu biegowi.

Początkowo miejsce, w którym organizowano Bieg Piastów był zwykłą polaną, na której znajdował się stary pociąg z kilkoma wagonami, w którym zawodnicy zmieniali stroje. Oprócz wiekowego pociągu było tam tylko biuro zawodów. Każdego roku jednak organizowano bieg i impreza narciarska nabierała rozpędu i zyskiwała nowych wielbicieli tego wyjątkowego wydarzenia.

Obecnie teren przeznaczony na zorganizowanie tej imprezy to ponad trzy hektary, które swobodnie pozwoliły pomieœcić szatnie dla zawodników, miejsce dla sędziów oraz osób komentujących bieg i oczywiœcie biuro zawodów. Na działce znajduje się również kawiarnia, wypożyczalnia sprzętu sportowego, a od niedawna również strzelnica. Kompleksowe wyposażenie i możliwoœć wypoczynku w kawiarni sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce, w którym można spotkać ciekawych ludzi.

Bieg Piastów w Jakuszycach to jedyny ośœrodek narciarski w naszym kraju, który od ponad 10 lat posiada homologację FIS o œświatowej randze. Dzięki temu Polska ma możliwoœć ubiegania się o organizację Mistrzostw śœwiata w Narciarstwie Klasycznym czy też Pucharu œŚwiata. W 1995 roku Bieg Piastów został włączony do Europejskiej Ligii Biegów Długodystansowych.

Obecnie w Jakuszycach są organizowane zajęcia dla osób, które miały już stycznoœć z nartami jak i dla nowicjuszy. Stworzono kilka różnych grup co pozwala dostosować umiejętnoœci osób do pozostałych uczestników. Tego niezwykłego sportu mogą również spróbować dzieci, które pod okiem fachowego instruktora szybko nauczą się jazdy na nartach. Trasy do Biegu Piastów są bardzo dobrze przygotowane, a widoki zapierają dech w piersiach. W tym niesamowitym miejscu pełnym klimatu i pięknych widoków można aktywnie wypoczšć i poznać wspaniałych ludzi. Uczestnicy Biegu Piastów zawsze miło wspominają to wydarzenie i najczęœciej powracają w kolejnych latach, aby znów zasmakować Biegu Piastów.

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 25 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.032 sek.