ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Szklarska Poręba powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Turystyka zimowa - zimowa turystyka

Turystyka zimowa [1866]

Najbardziej znaną formą turystyki zimowej są wypady na narty. Polacy chętnie korzystają zarówno z zagranicznych jak i rodzimych stoków. Taki aktywny wypoczynek ma same zalety, sprzyja poprawie kondycji fizycznej i psychicznej. Turystyka zimowa to także wędrówki górskie, które wymagają dużej wiedzy i umiejętności. Wybierając się w Tatry lub inne góry należy bezwzględnie przestrzegać kilku zasad:
- pamiętając, że zimą dzień jest krótszy, tak zaplanować wyjście aby powrót do schroniska wypadł jeszcze przed zapadnięciem zmroku,
- konieczne jest odpowiednie ubranie, na które składają się: nieprzemakalne obuwie, ciepłe i wygodne spodnie, niekrępująca ruchów kurtka, czapka i rękawiczki,
- pamiętać należy o zabraniu czegoś do jedzenia, w góry zabieramy zawsze kawałek czekolady,
- bierzemy ze sobą: latarkę, mapę lub przewodnik, zapasowe ubranie,
- wybieramy szlaki dostosowane do naszych umiejętności.
Turystyka zimowa może nieść ze sobą wiele niebezpieczeństw, których możemy uniknąć dokładnie przygotowując się do wyjazdu.
Tatry mają do zaoferowania turystom zarówno proste trasy w dolinach jak i niebezpieczne, strome szlaki w szczytach gór. Najbardziej popularne atrakcje dla wybierających się w te góry to: Morskie Oko, Czarny Staw, Giewont, Kasprowy Wierch, Orla Perć, Dolina Chochołowska, Świnica, Rysy i wiele innych.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 16 (2) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.032 sek.